فواید کتاب خواندن

Posted on Posted in مقاله

فواید کتاب خواندن
چرا باید کتاب بخوانیم
حداقل روزانه ۱۰ تا ۱۵ دقیقه کتاب بخوانید
فواید کتاب خواندن چیست
متاسفانه سرانه کتاب خواندن در مملکت ما بسیار پایین است البته دلایل گوناگون دارد ضعف نبود کتاب های مناسب و مفید درگیری های شغلی و اجتماعی و خانوادگی و نبود وقت کافی برای کتاب خواندن عدم اطلاع رسانی فرهنگی و اجتماعی از همان دوران کودکی و مدرسه تمامی مسئولین و والده موظفند از همان سنین پایین مخصوصا مدارس فواید کتاب خواندن را برای بچه ها توضیح داده و آنها را تشویق به خواندن کتاب نمایند.
چند مورد از فواید کتاب خواندن:
۱_ یکی از فواید کتاب  این است که شما مهارت نوشتاری دقیق و بالایی به دست می‌آورید که البته در روابط اجتماعی اقتصادی و فرهنگی شما بسیار موثر خواهد بود.
۲_ کسانی که کتاب خوانی را جزء برنامه‌های روزمره خود دارند دایره لغات و کلمات آنها و صید در شده بنابر این قدرت نظم و سخنرانی بهتری پیدا می‌کنند که در شکل و اجتماع بسیار موثر است.
۳_ یکی دیگر از فواید کتاب خواندن مخصوصا برای افراد با سواد بالا مثل دکتر مهندس و کلاً این است که قدرت آنالیز و تشخیص آنها بالاتر رفته و در شوق زندگی موفق تر عمل می کنند.
۴_ خواندن کتاب و مطالعه بر فرد جذابیت خاصی داده و در هنگام روبرو شدن با جنس مخالف و ارتباط اجتماعی موفق‌تر خواهد بود.
۵_ از فواید دیگر کتاب خواندن این است که فرد بعد از خواندن کتاب و با بهره‌گیری از رفتن آن می‌تواند بر مشکلات خود را بهتر و منطقی تر حل نمایند.
۶_ اضطراب و استرس خواندن کتاب مخصوص آن در مواقعی که تنش دارید یابی خوابید و افکار مختلف ذهنتان می‌آید استرس را از شما دور کرده و آرامش نسبی به شما میدهد.
۷_ تحقیقات و آمار بدست آمده افرادی که مطالعه می کنند و کتاب خواندن جزئی از برنامه روزمره آنها از انسان های موفق تری بوده و مهارت های مختلف را کسب می کند.
۸_ یکی دیگر از فواید کتاب خواندن این است که شما مدام در حال یادگیری مطالب جدید بوده و کارهایتان را بهتر انجام می دهید.
۹_ آلزایمر :مهمترین فواید کتاب خواندن تقویت مغز و حافظه بوده و قطعاً از بیماری آلزایمر جلوگیری خواهد کرد.
۱۰_ کتاب  مانند ورزش ،گوش کردن به موسیقی  ،پیاده رویری
، سفر و غیره باعث شادابی روح و روان میگردد.
تدریس خصوصی کلیه دورس ابتدایی تا کنکور – مرکز تدریس خصوصی گالیله – اعزام دبیر مجرب خانم وآقا به منزل شما ۲۶۸۵۱۲۸۶

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *