مهندسی کامپیوتر

Posted on Posted in کامپیوتر
مهندسی کامپیوتر

رشته مهندسی کامپیوتر
رشته مهندسی کامپیوتر یکی از مهمترین و پر شغل ترین رشته های موجود در دانشگاه های ایران می باشد.
مهندسی کامپیوتر و ارتباطات اجتماعی:
با توجه به اهمیت کامپیوتر و ارتباط اجتماعی و دنیای سایت های کامپیوتری و اهمیت اطلاع رسانی از این مجموعه در زمینه های اجتماعی اقتصادی فرهنگی سیاسی و غیره  کامپیوتر را می توان به عنوان یکی از رشته های دانشگاهی مهم و پر اشتغال در نظر گرفت.
گرایش های مهندسی کامپیوتر:
۱_ مهندسی نرم افزار: برای فارغ التحصیلان رشته کامپیوتر گرایش مهندسی نرم افزار بازار کار پر رونق و فراوانی دارد و این همان دسین می‌توانند کسب و کار مناسبی داشته باشند.
۲_ مهندسی سخت افزار: برای مهندسین سخت افزار نیز امکان کار در شرکتهای تولید کننده قطعات و دستگاه ها و مراکز صنعتی و تولیدی بسیار فراوان است.
۳_ مهندسی آی تی: در رشته مهندسی کامپیوتر مورد توجه بازار کار بوده و این گروه مهندسین سرعت جذب بازار کار می‌شوند.
۴_ مهندسی شبکه: مطالعه و بررسی ابزار مخابراتی مناسب برای انتقال اطلاعات مطالعه و بررسی سرعت و کیفیت شبکه های موجود و ایجاد شبکه های کامپیوتری از جمله بازار کار مرتبط به این رشته است.
تهیه نرم افزارهای گوناگون:
مهندسین رشته کامپیوتر باید در زمینه تهیه نرم افزارهای گوناگون اقدام نموده تا تنها مصرف کننده صرف نباشیم.
سایت های کامپیوتری:
یکی از رایج ترین و اساسی ترین نوع تبلیغات و ارائه محصولات هر شرکت تولیدی و خدماتی در هر زمینه شغلی ایجاد یک سایت فعال و کارآمد است ایجاد سایت و پشتیبانی از آن به عهده مهندسی کامپیوتر می باشد.
نقش رشته مهندسی کامپیوتر:
با توجه به جهانی شدن رشته کامپیوتر و استفاده روز افزون از شبکه اینترنت و زمینه‌های مرتبط با آن رشته  کامپیوتر روز به روز بیشتر مورد توجه قرار گرفته و اهمیت آن برای پیشرفت کشور حساس می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *